Usługi

Dlaczego warto wybierać tylko ręcznie robione zaproszenia

Najważniejsze wydarzenia w życiu najczęściej celebrowane są w gronie rodziny i przyjaciół. Nawet jeżeli nie należymy do zbyt towarzyskich i rozrywkowych osób, są uroczystości, takie jak ślub, czy chrzest naszego dziecka, które mimo wszystko ze względów formalnych wymagają obecności, choć kilku osób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poinformować ich o tym przy okazji popołudniowej kawy, czy wypadu do kina, jednak wręczenie koperty z datą zbliżającego się wydarzenia jest taktowne i eleganckie, a takie zaproszenie bez wątpienia zostanie potraktowane na poważnie . Warto zwrócić uwagę na ręcznie robione zaproszenia, które za każdym razem robią wrażenie.

Dlaczego warto stawiać na produkty hand made

W czasach, kiedy większość obtaczających nas na co dzień przedmiotów pochodzi z fabryk zajmujących się tanią i masową produkcją ciężko o niebanalny produkt bardzo dobrej jakości. Z tego powodu coraz więcej osób nie wybiera już drogi na skróty, kupując w sieciówkach, a stara się szukać produktów bardzo dobrej jakości, produkowanych ze sprawdzonych materiałów przez lokalnych czeladników. Decydując się na ręcznie robione zaproszenia wykonane przez zdolnego rękodzielnika, przede wszystkim wspieramy krajową gospodarkę, gwarantując komuś miejsce pracy. Dodatkowo sami mamy gwarancję, że otrzymamy przedmiot wykonany ręcznie, co sprawia go niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju, w przeciwieństwie do produktów z fabrycznej taśmy. To właśnie ta świadomość sprawia, że hand made z dnia na dzień jest coraz bardziej przez nas doceniany.

Oryginalne materiały i wzornictwo

Jeśli myślisz, że ręcznie robione zaproszenia to kartki wycięte z brystolu ozdobione flamastrami, najwyraźniej masz sporo do nadrobienia w tej kwestii. Obecnie takie zaproszenia nie przypominają już pracy małego artysty w przedszkolu. Wszystko zależy od techniki, którą posługuje się dany rękodzielnik, może być to wyszywanie, akwarela, wyklejanie, rysunek, a nawet rzeźba. W końcu kto powiedział, że ręcznie robione zaproszenia muszą przyjmować formę kartki, równie dobrze może to być kawałek drewna, bądź szkła, w którym specjalnym narzędziem wyżłobiona zostanie zamówiona przez nas treść. Tutaj tak naprawdę nie ma ograniczeń, wszystko jest zależne od wyobraźni artysty. Dodatkowo warto zdecydować się na taki kreatywny produkt, gdyż będzie to przy okazji wspaniałą pamiątką dla gości.

Personalizowane ręcznie robione zaproszenia

Szukając odpowiedniego zaproszenia pośród standardowych wzorów dostępnych w sklepach papierniczych bądź kwiaciarniach, zauważyć można jeden, powtarzany na okrągło schemat. Taka karta zazwyczaj opatrzona jest skromną, tematyczną grafiką i miejscem na adres oraz datę wydarzenia. Kolory, które można tam dostrzec to głównie biel, szarość i pastele, a gdyby tak zaskoczyć swoich gości i wręczyć im ręcznie robione zaproszenia w swoim stylu? Neonowe odcienie, bądź surowa czerń dla fanów tego koloru na co dzień są jak najbardziej możliwe. Wystarczy zamówić ręcznie robione zaproszenie z personalizacją. Jeżeli zapraszasz gości na swoje 30 urodziny i możesz pochwalić się poczuciem humoru, zamów zaproszenia z wizerunkiem Twojej karykatury. Bardziej oficjalna uroczystość, taka jak chrzest wymaga eleganckiej oprawy. Tutaj warto zdecydować się na zaproszenie ozdobione fotografią dziecka bądź jego narysowanym portretem.

Gdzie zamówić ręcznie robione zaproszenia

Rynek produktów handmade z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością. Jednak jak to bardzo często bywa, produkt dobrej jakości nie jest tworzony masowo i dostępny dla każdego, bo gdyby tak było, straciłby na swojej wartości. Z tego powodu niezmiennie warto korzystać z mocy internetu i wiedzy znajomych. Najlepsze ręcznie robione produkty zazwyczaj odnajduje się z polecenia. Warto także wybrać się na targi rękodzielników organizowane w większych miastach, gdzie artyści wystawiają na sprzedaż swoje produkty. To bardzo dobry sposób, by zaczerpnąć inspiracji i znaleźć rękodzielnika, który podejmie się wykonania naszego zamówienia.

Własnoręcznie wykonane zaproszenia

Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i choć odrobiną zdolności manualnych postaw na własne ręcznie robione zaproszenia. W sieci znaleźć można mnóstwo inspiracji, gotowych szablonów oraz filmów instruktażowych wyjaśniających jak krok po kroku samemu wykonać oryginalną dekorację. To rozwiązanie wymaga o wiele większego zaangażowania głównie ze względu na czas, tutaj potrzeba też trochę cierpliwości, by nie zniechęcić się na samym początku, ale reakcja gości, kiedy wręczysz im swoje dzieło, może być bezcenna. Dodatkowo być może obudzisz w sobie tym samym talent artysty i zyskasz nowe hobby, a to z kolei bardzo dobra forma relaksu i rekreacji.

Niezależnie czy poszukujemy zaproszeń na ślub, urodziny, pierwszą komunię, czy inny jubileusz, zawsze warto wybierać ręcznie robione zaproszenia. Jak widać, jest wiele wariantów, jeśli chodzi o ich design, a zamawianie gotowych kartek z powtarzającą się grafiką, biorąc pod uwagę, ile możliwości dają nam dzisiejsze czasy, jest po prostu mało efektowne i nudne.

Back To Top