Damska bielizna
Moda

Idealnie dopasowany biustonosz – sprawdź, jak go wybrać

Czy słyszałaś o tym, że większość kobiet tak naprawdę nie nosi odpowiednio dobranego biustonosza? Może to być dla ciebie duże zaskoczenie lub nie, jeśli kobieta sama doświadczyła trudności i nieprzyjemności związanych z noszeniem nie do końca dopasowanej bielizny. Jak sprawdzić, czy biustonosz odpowiednio pasuje? Dokładnie tym zajmiemy się w dzisiejszym artykule, który zdecydowanie pomoże ci w wyborze damskiej bielizny.

Najpierw materiał, potem fason – wygodna bielizna damskaJak znaleźć idealne dopasowanie?

Znalezienie idealnego dopasowania nie jest takie proste. Kobiety mają różne rodzaje piersi, które wymagają dostosowania różnych rodzajów biustonoszy i damskiej bielizny. Nie tylko rozmiar biustu, ale także jego kształt i umiejscowienie są ważne w kontekście dokonywania zakupów nowej damskiej bielizny przez internet. Czasami nie wystarczy tylko spojrzeć na tabele rozmiarów. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że stanik powinien być komfortowy. Zasadniczo istnieją trzy obszary, na których należy się skupić, próbując wybrać biustonosz: miseczki, obwód i ramiączka.

Miseczki stanika

Miseczki powinny otaczać całą pierś. Piersi nie powinny wylewać się z biustonosza po bokach lub pośrodku. Piersi nie powinny być także wypychane w kierunku pach. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że wybrałaś biustonosz o zbyt małym rozmiarze miseczki: spróbuj większego rozmiaru. Miseczka nie może być zbyt rozchylona. Pochyl się do przodu i spójrz na swój biust i sprawdź, czy stanik się nie rozchyla. Jeśli widzisz przerwę pomiędzy miseczkami a biustem, to kubek jest dla ciebie za duży. Większość kobiet ma różne rozmiary i kształt piersi. Może to być oczywiste dla niektórych kobiet, a mniej dla innych. Jeśli czujesz, że prawa i lewa miseczka nie leżą jednakowo na biuście, to wybór zawsze zaczynaj od większej piersi i upewnij się, że prawidłowo wypełnia Jeśli asymetria będzie dość widoczna, to możesz skorzystać z małej wkładki biustonosza, aby wypełnić drugą miseczkę.

Zapięcie biustonosza

Jeśli spojrzysz na swój profil w lustrze podczas noszenia biustonosza, to tylna opaska wokół ciała powinna tworzyć linię prostą, tzn. Nie należy go podciągać z tyłu. Jeśli tak, prawdopodobnie zbyt mocno skróciłaś szelki. Może to nadać piersiom trochę dodatkowego uniesienia lub wzmocnienia, ale doprowadzi również do dyskomfortu, ponieważ paski naramienne zaczną się pocierać, pozostawiając obolałe miejsca na ramieniu. To podszewka biustonosza powinna zapewniać większość podparcia biustonosza (aż 80%), a nie szelki. Jeśli tył biustonosza zostanie podciągnięty, poluzuj nieco regulację pasków barkowych. Prawie wszystkie modele biustonoszy mają regulowane paski naramienne, które można skrócić i wydłużyć, dlatego nie powinno być to żadną trudnością. Jeśli czujesz, że twój biust nie ma zapewnionego wystarczającego podparcia podczas wydłużania pasów na ramiona, możesz dokręcić haczyk i zapięcie na oko o jedną lub dwie pozycje z tyłu. Jeśli to nie pomoże, lepiej wybrać biustonosz o mniejszym obwodzie.

Ramiączka – regulacja

Skąd wiesz, kiedy paski naramienne nie pasują? Nie powinny by one ani za luźne, ani za ciasne. Idealnie, jeżeli możesz swobodnie włożyć pod nie swój palec, a biustonosz dalej się będzie trzymać. Rolą pasów naramiennych jest zapewnienie, że miseczki dobrze przylegają do piersi. Ich funkcją nie jest podnoszenie całego biustu. Jeśli pas pod spodem jest podciągnięty, to oznacza to, że zbyt mocno zostały skrócone szelki. Poluzuj paski naramienne, a mocniej zapnij biustonosz wokół ciała. Większość biustonoszy ma regulowane paski na ramię, które można łatwo regulować z tyłu lub z przodu. Zaleca się, aby regulować je każdego ranka po założeniu biustonosz, ponieważ czasem w zależności od pracy hormonów, mogą pojawić się minimalne różnice w wielkości piersi. Z tymi wskazówkami z całą pewnością poradzisz sobie z zakupem bielizny damskiej przez internet, a jeżeli potrzebujesz kolejnych wskazówek, to zachęcamy do przeczytania innych artykułów na naszej stronie.

Dopasuj bieliznę

Dobór odpowiedniego stanika nie jest zadaniem prostym. Wymaga to posiadania podstawowej wiedzy, a także odrobiny doświadczenia. Na szczęście w internecie znajduje się ogromna ilość treści, dzięki którym można poznać zasady jak dobierać bielizną damską do sylwetki – warto się z nimi zapoznać wybierając się na zakupy. Na co należy zwrócić największą uwagę? Stanik musi być idealnie dopasowany do kobiecego ciała, tylko wtedy będzie wygodny i komfortowy, a jednocześnie dobrze wyglądający. Zarówno ramiączka, jak i tył biustonosza muszą być odpowiednio napięte, tak aby tył tworzył linię prostą, a ramiączka zapewniały stabilną pozycję reszcie biustonosza. Ważną rolę odgrywają również miseczki, które powinny otaczać całą pierś. Dostosowanie miseczki do kształtu i wielkości kobiecych piersi nie jest zadaniem łatwym, ponieważ u każdej kobiety wyglądają one inaczej. Jeżeli nie jesteś pewna, czy Twój stanik został odpowiednio dobrany, skorzystaj z pomocy specjalisty, który pozwoli Ci dobrać bieliznę damską, a w szczególności biustonosz do twojej sylwetki.

Back To Top