Rehabilitacja w Szczecinie - dla kogo?
Zdrowie

Rehabilitacja w Szczecinie – dla kogo?

Każdy z nas zna co najmniej jedną osobę, która musi bądź w przeszłości musiała korzystać z usług fizjoterapeuty. Większość przypadków wynika bowiem z siedzącego trybu życia, chorób wrodzonych bądź następuje w wyniku doznania urazu czy wypadku. Sprawdzamy, dla kogo dedykowana jest rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże.

Już dla niemowląt

Większość osób dziwi fakt, że na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże uczęszczają już maleńkie dzieci. Tymczasem wcale nie jest rzadkość, a maluszków potrzebujących pomocy fizjoterapeuty przybywa z roku na rok. Co jest tego powodem? Przede wszystkim fakt, iż dużo dzieci rodzi się obecnie z obniżonym bądź podwyższonym napięciem mięśniowym. Nie oznacza to, że kiedyś takiej przypadłości nie było – zwyczajnie nie reagowano, gdy dziecko zbyt mocno napinało mięśnie bądź obracało główkę tylko w jedną stronę. To przykładowe objawy problemów z napięciem, których oczywiście jest o wiele więcej. Niemowlęta uczęszczają także na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże z powodu problemów z brzuszkiem. I znów – niegdyś uważano, że kolki niemowlęce to norma i trzeba je zwyczajnie przeczekać. Przez lata medycyna nie wymyśliła żadnych specjalnych lekarstw na kolki, a co więcej nie wiadomo nawet dokładnie, skąd one się biorą. Niemniej jednak rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże pozwala uruchomić takie mięśnie, które – choćby pośrednio – mogą być odpowiedzialne za powstawanie kolek, gazów czy wzdęć. Dodatkowo na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże powinni zdecydować się rodzice, których dzieci mają problemy z aktywnym ssaniem. To często jest powodem odstawienia maluszka od piersi i zaproponowania mu butelki. Choć rzeczywiście, dziecko lepiej poradzi sobie ze sztucznym smoczkiem, wystarczy uruchomić pewne mięśnie, które mogły zostać naruszone podczas porodu, aby dziecko zaczęło efektywnie ssać pierś, a co za tym idzie najadać się i przybierać na wadze. Wbrew pozorom czasem wystarczy jedno czy dwa spotkania z fizjoterapeutą, a już możemy zauważyć widoczną różnicę w zachowaniu naszego dziecka. Na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże decydują się także starsze dzieci, które często miewają problemy z kręgosłupem bądź też borykają się z różnego rodzaju bólami mięśni czy układu ruchu.

 

Rehabilitacja dla dorosłych

 Z zabiegów rehabilitacyjnych w Szczecinie Prawobrzeże korzystają także dorośli. Ich problemy z układem ruchu najczęściej wynikają z siedzącego trybu życia, który większość z nas prowadzi. Niestety, siedząca praca, a także brak aktywności fizycznej na co dzień bardzo niekrzytsnie odbijają się na naszym zdrowiu. Dlatego też coraz więcej dorosłych miewa problemy z bólem kręgosłupa, nóg czy pleców. Co ważne, przyczyną boli mogą być również ataki rwy kulszowej czy inne przypadłości towarzyszące okresowi wieku średniego. Niestety, zbagatelizowanie tego typu objawów może skończyć się dla nas bardzo źle. Możemy poczuć się źle do tego stopnia, że nie będziemy w stanie ruszyć się z miejsca ani wstać z łóżka. Dobrze więc reagować już wtedy, gdy objawy z pozoru jeszcze nie utrudniają nam życia. Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże na szczęście nie musi trwać długo, przez co mogą się na nią zdecydować także osoby zapracowanez które na co dzień nie mają czasu na zabiegi. Warto jednak pomyśleć o sobie, o swoim zdrowiu i przyszłości. Jeśli teraz zaniedbamy nasz układ ruchu, z czasem może być, niestety, tylko gorzej.

Rehabilitacja dla seniorów 

Rehabilitacja w Szczecinie - dla kogo?
Rehabilitacja w Szczecinie – dla kogo?

Wiele osób starszych boryka się z chorobami czy przypadłościami, które pośrednio oddziałują także na ich układ ruchu. Choroby wieku starczego, takie jak na przykład reumatyzm, mogą w znacznym stopniu utrudniać poruszanie się czy nawet wykonywanie najprostszych czynności. Co istotne, należy aktywnie ćwiczyć mięśnie i kości, aby nie dopuścić do powstania zmian, które mogą doprowadzić do kalectwa. Dodatkowo osoby starsze często decydują się na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże jako element rekonwalescencji po zawale czy wylewie. Niestety, zawał bądź też wylew mogą doprowadzić do kalectwa, dlatego osoby starsze zaraz po wyjściu ze szpitala powinny spotkać się z fizjoterapeutą i szczegółowo omówić plan leczenia. Na rehabilitację nie jest za późno nigdy, a może ona w znacznym stopniu wpłynąć na jakość naszego życia i umożliwić poruszanie się bądź też poruszanie rękami czy nogami, gdy osoba starszy jeździ na wózku inwalidzkim. 

W razie wątpliwości do fizjoterapeuty 

Coraz więcej osób potrzebuje pomocy dobrego fizjoterapeuty. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dla naszego zdrowia byłoby dobrze poćwiczyć że specjalistą. Bagatelizujemy lekkie urazy czy też chwilową niezdolność do wykonywania głębszych ruchów, gdyż nie mamy czasu na wizytę bądź uważamy, że jest ona zbędna o zarezerwowana jedynie dla osób, które naprawdę nie potrafią się poruszać. Tymczasem wiele drobnych przypadłości to jedynie wstęp do dalszych problemów. Choć mogą one chwilowo odpuścić, z czasem powrócą ze zdwojoną siłą, a wtedy rehabilitacja może trwać znacznie dłużej. Nie warto więc czekać i już dziś dobrze jest umówić się na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże. 

Back To Top