Sardynia last minute - dla kogo?
Turystyka

Sardynia last minute – dla kogo?

Sardynia last minute – dla kogo? Sardynia – niepozorna mała wyspa, która rok po roku przyciąga turystów z całego świata. Polacy też chętnie jeżdżą tam na wakacje, ale nie da się ukryć, że cena wywoławcza wycieczki może być bardzo wysoka. Rozwiązaniem są wakacje last minute, które kosztują o połowę mniej. Dla kogo Sardynia to dobra opcja last minute?

Jakie są cechy ofert last minute?

Jedną z cech charakterystycznych wakacji last minute jest to, że zazwyczaj rezerwujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem, czasem nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Na przykład zarezerwujemy wakacje last minute na Sardynii w niedzielę, a wycieczka rozpocznie się w czwartek. W praktyce oznaczało to, że mieliśmy tylko kilka dni na spakowanie się i przygotowanie do wyjazdu. Kolejną cechą wakacji last minute są stosunkowo niskie ceny. Biura podróży zazwyczaj obniżają cenę wywoławczą o połowę, ale czasem nawet o 70%. Dla wielu z ograniczonymi budżetami jest to jedyny sposób na dotarcie do interesujących miejsc, takich jak Sardynia.

Last minute na Sardynii – dla kogo?

Sardynia last minute - dla kogo?
Sardynia last minute – dla kogo?

Sardynia last minute to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy marzą o prawdziwych włoskich wakacjach, ale z drugiej strony mają ograniczony budżet. Niestety wakacje na Sardynii w szczycie sezonu kosztują około 5000 zł od osoby i nie ma jedzenia. Jednocześnie w przypadku wakacji last minute mogliśmy odwiedzić Sardynię za połowę ceny, co wydawało się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Sardynia last minute jest zwykle wybierana przez studentów lub seniorów, których stać na wyjazd w każdej chwili. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku pracowników, którzy planują wziąć urlop i muszą wcześniej o tym poinformować.

Sardynia last minute jest popularna wśród rodzin z małymi dziećmi. Samolotem na wyspę nie trzeba długo czekać, więc dzieciaki z pewnością nie będą narzekać na długi lot. Dodatkowo dzieci przyciągną piękne plaże i wiele atrakcji, które na nie czekają. Z kolei osoby starsze na pewno odnajdą się na Sardynii, ponieważ są tam cichsze miejsca, w których mogą odpocząć i wyciszyć się.

Pozostaje pytanie, dla kogo wakacje na Sardynii nie są najlepszym rozwiązaniem? Ogólnie wyspa ma wiele do zaoferowania osobom w każdym wieku. Jedynym problemem może być wyjście w ostatniej chwili. W większości przypadków pracownicy etatowi, którzy muszą dokładnie zaplanować swoje wakacje, nie mogą się zdecydować. Dodatkowo przedsiębiorcy muszą wcześniej powiadomić, kiedy będą poza krajem i przekazać swoje obowiązki odpowiedniej osobie. Sardynia last minute nie jest dla osób, które lubią wszystko dokładnie planować. Wszyscy wiemy, że wakacje na ostatnią chwilę wymagają perfekcyjnej organizacji, a przygotowania należy robić w biegu.

Pomysły na urlop:

Dlaczego jedziesz na Sardynię?

Sardynia to jedno z tych miejsc wakacyjnych, które w ostatnich latach zaczęliśmy odkrywać na nowo. Często chcemy zrobić sobie przerwę od Hiszpanii czy Grecji i postanawiamy zrobić coś zupełnie innego. Na Sardynii możemy odkryć najpiękniejsze miejsca we Włoszech – krajobrazy, wąskie uliczki, klimatyczne miejsca. Tam bardzo spokojny rytm życia i radość każdego mieszkańca wyspy. Co ciekawe, jest to idealne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy chcą się wyciszyć oraz tych, którzy podczas urlopu chcą zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Piękne plaże, ciepłe morze i klimatyczne restauracje to prawdziwy raj dla miłośników biernego wypoczynku. Z kolei ci, którzy nie lubią zbyt długo siedzieć w jednym miejscu, mogą zdecydować się na wiele wycieczek fakultatywnych. Na Sardynii znajdziesz wiele zabytków kulturalnych i historycznych, które są bardzo warte zobaczenia. Wieczorem możemy jednak wybrać się na prawdziwą włoską imprezę, na której odbywa się uczta przy winie, ożywiona rozmowa i tańce.

Dzięki ofertom last minute na Sardynii możemy poznać Włochy od środka i zanurzyć się w nich. Sardynia to także raj dla miłośników piękna – na tej wyspie nakręcono wiele filmów, a swoje letnie domy ma tu wiele gwiazd światowej klasy. Jeśli więc chcemy spędzić wakacje w przyjaznym miejscu, Sardynia będzie idealna na ostatnią chwilę.

Kiedy najlepiej tam pojechać? Generalnie nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia urlopu w maju – temperatura jest tam bardzo wysoka, nawet wiosną. Jeśli upały nam nie przeszkadzają, możemy wyjechać na wakacje w szczycie sezonu, czyli w lipcu lub sierpniu. Musimy jednak wziąć pod uwagę wyższą cenę. Na Sardynię można wybrać się także poza sezonem – ciekawą opcją jest podróż we wrześniu lub październiku, kiedy miasto jest mniej zatłoczone. Zazwyczaj w cytatach z biur podróży znajdujemy podróże sezonowe, ale możemy jeździć tam sami przez cały rok. Wszystko zależy od naszej tolerancji na ciepło i własnych upodobań.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Back To Top