Hobby Technologia

Sprzęt dla graczy-mikrofon

W obecnych czasach gdy gry są bardzo popularne, coraz więcej osób nie tylko tych, którzy grają zawodowo, ale również tych, którzy grają amatorsko czyli dla przyjemności zaopatrują się w sprzęty pod nazwa: laptopy  dla graczy jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone dla osób, które grają z zamiłowania lub po prostu jest to ich praca. Często kariera związana z grami zaczyna się właśnie od zamiłowania do gier a z czasem może stać się to dochodowa pasja.
Do laptopa, który jest potrzebny  dla graczy warto dokupić również mikrofon. Mikrofon dla graczy potrzebny jest po to by móc kontaktować się z pozostałymi uczestnikami danej gry a oprócz tego mikrofon służy do rejestrowania dźwięku podczas transmisji rozgrywki lub przy wstawianiu na media społecznościowe. 

Wydaje się, że można wykorzystać ten mikrofon wgrany  już w środek laptopa, ale nie zawsze jest on wystarczający. Ze względu na to, że dźwięk wydobywający się z danego laptopa jest o wiele słabszy niż oddzielny mikrofon, część graczy decyduje się na dodatkowy wydatek w zamian za lepszy dźwięk. Kolejną dużą zaletą i funkcjonalnością mikrofonu jest to, że podczas zagrywek nie ma czasu na pisanie na klawiaturze, a mówiąc i nagrywając się głosowo do mikrofonu jest to o wiele prostsze. Fajnym rozwiązaniem również jest to, że można nagrać całą zagrywkę wraz z dźwiękiem i wrzucić ją np. : na Facebook , YouTube czy też inny znany portal.

Polecamy również:

Aby zaoszczędzić pieniądze i miejsce na dodatkowe sprzęty można postawić na słuchawki już z wbudowanym mikrofonem, lecz nie każdy chce iść na takie rozwiązanie. Jeśli już mówimy o mikrofonach stacjonarnych, które są potrzebne dla osób, które posiadają sprzęt nazywany: laptopem dla graczy, musimy wiedzieć, że są różne rodzaje np. : takie, które można postawić na statywie na biurku a do tego warto również zdecydować się na pojemny mikrofon kierunkowy, który z pewnością dobrze wyeliminuje szumy płynące z otoczenia. To ważne by mikrofon dobrze tłumił dźwięk by podczas nagrywania nie było słychać dźwięków gry czy też klikanie w klawiaturę. Mikrofon na statywie sprawdzi się zarówno gdy rejestruje się dźwięk wideo jak i również do rozmów z pozostałymi graczami. Mikrofon wbudowany w słuchawki ma zwykle zbyt małe rozmiary, przez co słyszalność również może nie być najlepsza. Prawdą jest, że lepszy od mikrofonu wbudowanego w słuchawki jest mikrofon stacjonarny, ponieważ nawet jeśli jest w większej odległości od ust to i tak słyszalność jest większa niż gdy mikrofon wbudowany jest w słuchawki. Warto wiedzieć na czym polega nagrywanie dźwięku, jest to po prostu przekształcenie fali dźwiękowej w zapis cyfrowy. Zanim jednak nagrywano dźwięk poprzez nagrywanie cyfrowe było to dźwięk rejestrowany analogowo. Laptopy  dla graczy są dość skomplikowaną maszyną, lecz jeśli wiemy co z czym się je, wtedy nic nie będzie dla nas skomplikowane. Wyróżniamy 2 główne rodzaje mikrofonów: dynamiczne i pojemnościowe. Dynamiczne cechują się tym, że wykonane są z cienkich membran i magnez, który wytwarza pole magnetyczne w tej sposób powstaje energia a impulsy docierają do rejestratora, zazwyczaj te mikrofony są bezprzewodowe. Z kolei mikrofony pojemnościowe są zbudowane z metalowej płytki tam również występuje membrana. Te modele pojemnościowe są podłączane do źródła zasilania, więc są przewodowe. Istnieje również coś takiego jak kierunkowość mikrofonów co również jest ważne przy wyborze mikrofonu do głównego sprzętu czyli komputery dla graczy. Mikrofon jednokierunkowy cechuje się tym, że dźwięk wytwarzany jest tylko z jednej strony, ale w tym wypadku możemy być pewni, że mikrofon odbierze tylko nasz dźwięk a nie otoczenia. Mikrofony dwukierunkowe jak sama nazwa wskazuje zbierają dźwięk z dwóch stron z przodu i z tyłu.

Z kolei ostatnim rodzajem kierunkowości jest mikrofon wielokierunkowy zbierają one dźwięk z każdego miejsca, sprawdza się to, gdy w trakcie gry chcemy nagrać więcej niż jeden głos. Laptopy dla graczy muszą mieć dodatkowo mikrofon, który cechuje się czułością czyli taki, który zbiera większą ilość dźwięków, częstotliwości czyli tego w jakim czasie dźwięk jest odbierany, trzeba również wiedzieć jak dobrać mikrofon taka by był w miarę prosty do zamontowania, czasem mikrofony są od razu złożone a czasem są sprzedawane w osobnych częściach i mimo instrukcji czasem taki montaż może sprawić nie lada problem. Przy wyborze mikrofonu do gier wręcz trzeba zwrócić uwagę na zastosowaną w nim technologię im wyższą jej jakość tym i dźwięk lepszy i dzięki temu również redukuje się poziom szumów z zewnątrz. Aktualnie mowa jest o mikrofonie do grania, ale tak naprawdę rodzajów mikrofonów jest całe mnóstwo, praktycznie każdy ma swoje osobne zastosowanie. Wyróżniamy np. : mikrofon do grania czyli do rozgrywek sieciowych, następny rodzaj to mikrofon do karaoke z kolei ten rodzaj też dzieli się na podkategorię czy będziemy śpiewać w grupie czy solo, kolejny ma przystosowanie do wywiadów, w tym wypadku sprawdzi się najlepiej dwukierunkowy, bo zarejestruje podwójny dźwięk. Laptopy  dla graczy bez mikrofonu jest tak naprawdę nieużyteczny.

Back To Top