Stylizacja paznokci
Uroda

Stylizacja paznokci

W okresie letnim sezon na paznokcie trwa w najlepsze. Wszystkie panie marzą o nowych, kolorowych, idealnie wręcz dopracowanych paznokciach. Stylistki mają wtedy ręce pełne roboty, siedząc w swoich gabinetach od rana do wieczora. Latem temperatury sięgają naprawdę dużych wysokości. Do tego natłok klienteli w salonie potrafi nieźle podnieść temperaturę. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym okresie nawet i dobór odpowiedniego żelu do paznokci może mieć niebywale duże znaczenie? Chcąc bliżej przyjrzeć się temu problemowi, postaramy się w tym artykule odpowiedzieć dlaczego.

Gdy źle dobierzemy żel…

Stylizacja paznokci

Żel w okresie letnim potrafi spłatać niejednego figla. Z pewnością o tym przekonała się już nie jedna osoba, która w swojej ofercie posiada taką usługę, jak stylizacja paznokci. Co dzieje się z żelem, gdy temperatura jest zbyt wysoka? Żel niczym woda spływa z płytki paznokcia. Pojawia się on na skórach, a po włożeniu do lampy, piecze tak, że trudno jest klientce wytrzymać, by ukończyć cykl utwardzania. Znany to każdemu z pewnością scenariusz, prawda? Wiele osób, szczególnie tych, które nie mają stosunkowo dużej wiedzy zupełnie nie ma pojęcia, co z tym żelem się dzieje. Czy jest zepsuty? Skończył się termin jego przydatności? Wbrew temu, co napisane jest na forach internetowych, jakie opinie przeczytamy w komentarzach, prawda jest taka, że żel pod wpływem wysokiej temperatury po prostu zmienia swoje właściwości. W ten sposób nie spełnia on swoich zadań tak, jak to możliwe, powodując duży dyskomfort, zarówno dla stylistki, jak również i dla samej klientki salonu. Jak więc przed tego typu sytuacjami się uchronić? Z całą pewnością kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego żelu, który czy to w chłodnej czy w ciepłej pogodzie, zawsze będzie sprawdzał się niezawodnie.

Zobacz więcej: 

Na jaki żel do paznokci zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy kupić żel do paznokci, należy spojrzeć na kilka kluczowych elementów, tak, aby móc zdecydować się na ten najlepszy z możliwych produktów. Idealny będzie doskonale uzupełniał płytkę paznokcia czy też pozwalał na formie ją wydłużyć. To, co przemawia za dobrym żelem, to jego samopoziomująca konsystencja. Ta daje możliwość uzyskania bardzo naturalnego wyglądu, a do tego pełnego komfortu, wygody i szybkości pracy samej stylistki. Jeśli więc stylizacja paznokci, to już na etapie wyboru żelu, ten element ma bardzo duże znaczenie. Co więcej, taki żel nie powoduje uczucia pieczenia, po włożeniu dłoni do lampy. W tym asortymencie produktów można wybrać żele w kolorach różu, bieli, fioletu czy na przykład błękitu. Doskonale sprawdza się także żel przeźroczysty, na jaki także decyduje się bardzo wiele klientek. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno dobrze jest skupić się na takich produktach, które będą zapewniały odpowiednią twardość, porównywalną do akrylu. Takie rozwiązanie jest bardzo łatwe w aplikacji, często wiele rodzajów sprawia, że nie trzeba każdej płytki wkładać do lampy osobno, ale można nałożyć żel na każdy paznokieć i dopiero potem włożyć dłoń do lampy. Na pewno w przypadku sprawdzonych i chwalonych rozwiązań, należy spojrzeć na rozwiązanie, które będzie także łatwe w piłowaniu, tak, aby cała procedura została skrócona do minimum, bez zbędnego piłowania każdego paznokcia po kilka minut. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Rynek z branży kosmetycznej ma nam również i do zaoferowania  tak zwane żele kauczukowe. Te dostępne są w trzech kolorach i mają konsystencję budyniu. Zdecydowanie szybciej można uzyskać pożądany efekt, decydując się właśnie na taki rodzaj żelu, bowiem znacząco przyspiesza on pracę. Nie spływa na skórki, bez względu na pogodę, doskonale się poziomuje, a do tego można jednocześnie pokryć nim wszystkie paznokcie, by dopiero potem włożyć całą dłoń do lampy. 

Stylizacja paznokci – jak je upiększyć?

Lato to wyjątkowy czas, gdzie pozwalamy sobie na różne kolory, gdzie interesują nas świecące elementy i ciekawe dodatki. Oprócz samego żelu, który jest oczywiście najważniejszy, należy zwrócić uwagę na usługę, jaką jest stylizacja paznokci. Wiadomo bowiem, że żel jest niejako tylko konstrukcją, ale jego wygląd uzależniony jest od koloru lakieru, od wzoru, zdobienia czy tego, co namaluje ręcznie na nich sama stylistka. Jeśli chodzi o sezon letni, królują tutaj przede wszystkim ciekawe kolory. Można postawić między innymi na wiele kolorów, gdzie każdy paznokieć będzie inny. Można wybrać metodę ombre lub sombre. Dużą popularnością cieszą się koloru fluorescencyjne. Wiadomo, iż każda kobieta jest inna i każda lubi coś innego. Wiadomo też, iż w zależności od okazji, takie też paznokcie można sobie zrobić. Inne zrobi się kobieta jadąca na długie wakacje, inna dziewczyna, która zaraz po powrocie z urlopu musi wrócić do pracy w banku. Na szczęście dostępnych na rynku propozycji na okres letni jest naprawdę bardzo dużo i jesteśmy przekonani, iż każda z pań znajdzie dla siebie coś idealnego. 

Back To Top
+