Szczecin kancelaria frankowa
Prawo Usługi

Szczecin kancelaria frankowa

Szczecin kancelaria frankowa: historia kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości zaciągniętych we frankach szwajcarskich rozpoczęła się od 1996 roku, ale największy wzrost ich popularności datowany jest na rok 2004. W tym okresie kurs franka szwajcarskiego (CHF) wynosił tylko w granicach 3 zł. Dzięki temu kredyty w tej obcej walucie były tańsze, co doprowadziło do szybkiego wzrostu ich zaciągania. Ważne! Pomimo tego, że kredyt frankowy wypłacano w polskich złotówkach, zadłużenie było przedstawiane we frankach szwajcarskich. Co wpływało na wysokość oprocentowania? Na pewno LIBOR CHF, mający korzystniejszą stawkę w stosunku do WIBOR.

kredyt chf pomoc prawna Szczecin
kredyt chf pomoc prawna Szczecin

Kredyt we frankach szwajcarskich okazał się bardzo atrakcyjny z powodu niższego oprocentowania i stabilnego kursu CHF. Trzeba jednak pamiętać, że prawie wszystkie umowy kredytowe we frankach zawarte między rokiem 2004 a 2010 zawierają klauzule abuzywne, ponadto w wielu z nich zaistniało nierównomierne rozłożenie ryzyka. Na podstawie wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnośnie frankowiczów, polskie sądy uzyskały żółte światło do przewalutowania (odfrankowienia) lub unieważnienia umowy kredytowej we frankach. Osoby spłacające kredyty frankowe mogą pozbyć się tego balastu korzystając z pomocy naszej kancelarii frankowej w Szczecinie.

Poznaj naszą kancelarię frankową w Szczecinie

Nasza kancelaria frankowa w Szczecinie https://pomocprzykredycie.pl/ zatrudnia doświadczonych prawników specjalizujących się w prowadzeniu spraw frankowych. Posiadają oni rozległą wiedzę prawniczą ukierunkowaną na spory z bankami, dlatego skrupulatnie analizują dostarczone dokumenty i obierają najskuteczniejszą strategię działania. Ponadto reprezentują klientów przed sądami wszystkich instancji. Jeśli mieszkasz w Szczecinie i masz problem z kredytem frankowym, skontaktuj się z nami, sporządzimy dla Ciebie odpowiedni pozew sądowy. Dzięki zaufaniu jakim obdarzają nas frankowicze, wygraliśmy już wiele spraw uzyskując dla klientów orzeczenie o unieważnieniu umowy frankowej lub odfrankowieniu kredytu. Nie zwlekaj z uzyskaniem korzystnego dla siebie wyroku sądowego.

Dlaczego unieważnienie umowy frankowej lub odfrankowienie?

Szczecin kancelaria frankowa
Szczecin kancelaria frankowa

Unieważnienie umowy frankowej https://kancelaria-prawna24.com.pl/kancelaria-frankowa-szczecin/ to bardzo korzystna opcja, ponieważ umowa kredytowa zostaje uznana za niezawartą. Efektem jest zwrot wzajemnych świadczeń, czyli wartość kredytu musi zostać wpłacona przez kredytobiorcę do banku i następuje wypłata przez bank na rzecz frankowicza wszelkich wpłat dokonanych przez kredytobiorcę. Otrzymanie orzeczenia sądowego oznacza, że frankowicz uzyskuje od banku różnicę między kwotą spłaconą a otrzymanym kredytem.

Jeżeli nastąpi uznanie klauzul indeksacyjnych kredytu za abuzywne, umowa będzie nadal traktowana jako ważna, unieważnione zostają tylko same klauzule. Wartość kredytu frankowemu podlega ponownemu przeliczeniu z indeksowanej do franka na polskie złotówki, jednak bez uwzględnienia przepisów niekorzystnych dla kredytobiorcy. Jeżeli nastąpiła nadpłata, występujemy w imieniu frankowicza do banku o jej zwrot. Pozostała wartość kredytu podlega dalszemu spłacaniu na podstawie nowego harmonogramu, ale w złotówkach. W naszej kancelarii frankowej w Szczecinie https://odfrankuj.org/pomoc-frankowiczom-szczecin-2/ stawiamy na prostotę i przejrzystość. Informujemy naszych klientów o kosztach związanych z pozwaniem konkretnego banku już na samym początku współpracy.

Dlaczego warto współpracować z kancelarią frankową w Szczecinie?

Kancelarie frankowa w Szczecinie https://odfrankuj.org zapewnia swoim klientom szansę na pozytywne rozstrzygnięcia w sądach. Unieważnienie umowy kredytowej czy też odfrankowienie kredytu pomoże wywalczyć prawnik z tej kancelarii. Dla kredytobiorców, którzy zdecydowali się na zaciągnięcie kredytu frankowego profesjonalne wsparcie prawne jest najlepszym rozwiązaniem. Prawnicy zapewniają kompleksową obsługę spraw, związanych z zadłużeniem we frankach. Pomogą frankowiczowi przejść przez cały proces bez doświadczania stresu.

Proces analizowania i działań sądowych wygląda następująco:

Zgromadzenie niezbędnych dokumentów. To pierwszy etap procesu uwalniania się od zadłużenia we frankach. Do kancelarii frankowej w Szczecinie https://marinara.com.pl/kancelaria-frankowa-w-szczecinie/ trzeba dostarczyć:

   • Umowę kredytową frankową.
   • Wystawione aneksy do umowy dotyczące np. zwiększania kwoty kredytu, zmiany waluty spłat.
   • Wykaz dokonanych dotąd spłat rat kredytowych.

Zostanie wykonana:

   • Analiza umowy frankowej.
   • Ustalenie czy w umowie zawarte są zapisy abuzywne lub uznane za nieważne.
   • Wyliczanie należnych roszczeń finansowych.

Podczas konsultacji z prawnikiem w kancelarii frankowej w Szczecinie:

   • Rozmowa z prawnikiem, który będzie zajmował się sprawą i reprezentował w sądzie.
   • Zostanie przedstawiony dokładny plan działania.
   • Wyliczenie kosztów sprawy sądowej i obsługi prawnej.    
   • Sporządzenie i złożenie pozwu w sądzie.
   • Informowanie na bieżąco w postępach w sprawie frankowej.
   • Wsparcie merytoryczne podczas rozprawy na sali sądowej.

Po otrzymaniu orzeczenia unieważniającego umowę frankową lub odfrankowienie kredytu będzie można cieszyć się spokojnym życiem bez ogromnego zadłużenia, obciążenia hipoteki i wahającego się kursu franka szwajcarskiego.

Back To Top
+