Hobby

Tkaniny do szycia produktów dla dzieci

Każdy krawiec, projektant czy stylistka powinien mieć zaufany sklep z tkaninami. Te najlepsze są zawsze świetnie zaopatrzone i potrafią zaskoczyć oryginalnymi, niepowtarzalnymi tkaninami, sprowadzanymi z najprzeróżniejszych zakątków świata. Osoby pasjonujące się tematem wiedzą, że nie wystarczy posiadać na stanie zwykłych, uniwersalnych materiałów. Szczególnie trudne do zdobycia są tkaniny do szycia akcesoriów i ubranek dla dzieci. Czy wiesz, które materiały są najodpowiedniejsze dla małych dzieci i skąd je sprowadzać?

 

Jakie powinny być tkaniny dla noworodków?

 

Sklepy z tkaninami oferują mnóstwo różnych materiałów, jednak czy wiesz, które z nich najlepiej sprawdzą się podczas szycia ubranek dla małych dzieci? W przypadku tkaniny odpowiedniej dla maluchów liczą się przecież najmniejsze szczegóły. Dotyczy to wszystkich akcesoriów dla dzieci: kocyków, ubranek, przytulanek, pajacyków czy pieluszek wielorazowego użytku. Najbezpieczniej w sklepach z tkaninami wybierać takie materiały, które są wyróżnione certyfikatami świadczącymi, że tkanina jest bezpieczna dla dzieci. Współcześnie najbardziej pożądanymi tkaninami, które są pewnym wyborem jest bawełna naturalna, Polar Minky, tetra i len.

 

JAKOŚĆ. Tkaniny, których używasz muszą być doskonałej jakości, aby delikatna skóra niemowlęcia nie została podrażniona. Pierwszą zasadą, którą należy przyjąć nabywając materiały do szycia pajacyków, kocyków dla noworodków i ubranek jest sprawdzanie jakości materiału. Klientki są coraz bardziej świadome swoich wyborów, więc szycie towarów wysokiej jakości będzie na dłuższą metę bardziej opłacalne.

MATERIAŁY ANTYALERGICZNE. Szyjąc ubrania dla małych dzieci najlepiej jest wybierać materiały, które będą antyalergiczne. Na kocyki dla dzieci dobre są polary i materiały z mikrofibrą, często sprzedawane przez sklepy z tkaninami za rozsądną kwotę. Włókna poliestrowe, z których wykonywane są te tkaniny nie uczulają alergików i zapewniają komfort oraz ciepło. Materiały polarowe są szczególnie polecane na porę jesienną i zimową, ponieważ doskonale trzymają temperaturę. Kocyki na lato powinny być przewiewne i oddychające – szyjąc tego typu produkt lepiej jest użyć bawełny lub muślinu.

BAWEŁNA 100%. Materiał, który zawsze się sprawdzi to bawełna 100% o grubym splocie – inaczej mówiąc satyna. Jest miękka, delikatna w dotyku i sprawdza się właściwie w każdym ubranku dla dziecka.

WARTOŚĆ SENSORYCZNA TKANIN. Noworodki i niemowlęta mają wyjątkowo delikatną skórę, której podatność na podrażnienia musi być brana pod uwagę podczas szycia. Ważne są też jednak takie aspekty, jak stymulacja dotyku (czucia powierzchniowego). Nowe doświadczenia, związane z dotykiem wypukłości na kocyku to doskonała stymulacja dla małego dziecka.

MIĘKKOŚĆ. Materiały dla dzieci powinny być komfortowe i wyjątkowo miękkie nawet po wielokrotnym praniu. Kocyki z grubego i sztywnego materiału nie będą się dobrze sprzedawać.

 

Jakie materiały do szycia dla niemowląt

 

Miękkie, elastyczne materiały, które spełniają wszystkie wymienione kryteria to np. satyna i bawełna o grubym splocie, a także delikatne tkaniny Tencel z włókna drzewnego. Polecana jest również wiskoza, wykonana z celulozy z bawełny. Wciąż popularna jest stara, dobra tetra, która pozwala na utrzymanie czystości i higieny.

Istotną kwestią dla każdego młodego rodzica podczas nabywania ubranek dla swojego dziecka są nie tylko powyższe kryteria, ale również estetyka. Powodzeniem cieszą się artykuły dziecięce uszyte z tkanin wielobarwnych, w atrakcyjne, miłe dla oka wzory. Świadomy rodzic zdaje sobie sprawę, że kolorowe otoczenie stymuluje dziecko i ma wpływ na jego rozwój. Nie bójmy się zatem szyć kolekcji dziecięcych wykonanych z pięknych, wielobarwnych materiałów, korzystać z abstrakcyjnych wzorów. Możemy też pokusić się o stworzenie kilku lub kilkunastu kolekcji i sprawdzenie, które z nich najlepiej trafią w gusta naszych klientów. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się np. artykuły dziecięce w pastelowych, naturalnych barwach, które wyparły z rynku krzykliwe wzory i kolory.

ZOBACZ:

 

Pościel dla dziecka

 

Sklepy z tkaninami oferują wiele materiałów, które będą idealne do szycia pościeli. Kołderki i poduszki dla dzieci muszą być wykonane z dużą starannością, ponieważ dotykają skóry dziecka przez wiele godzin. Tkanina na pościel musi więc być najwyższej jakości – nie możemy sobie pozwolić na wykorzystanie pierwszej lepszej tkaniny. W kiepskich materiałach rozwijają się bakterie, jest ona nieprzyjemna w dotyku, a dodatkowo powoduje pocenie się naszego dziecka.

Tak jak w ubrankach, które przylegają bezpośrednio do ciała, również tu najlepszym wyborem będzie bawełna 100% . Nie sprawia ona problemów z praniem oraz prasowaniem, jest miła w dotyku i pozwala skórze oddychać. Bawełna umożliwia też wentylację, dzięki czemu ciało odpoczywa i regeneruje się w czasie snu. Otulone dziecko śpi spokojnie, nie poci się i nie odczuwa dyskomfortu. W sklepach z tkaninami znajdziemy dobrą bawełnę w niemal każdym kolorze, który będzie pasował do szytej przez nasz sklep kolekcji.

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

Back To Top