Usługi

Agencja ochrony – co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze w codziennym życiu każdego człowieka. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na współpracę z wykwalifikowanymi agencjami ochrony. Ich zadaniem jest chronienie przez całą dobę zarówno mienia, jak i osób w nim przebywających. Odbywa się to przez ciągłe monitorowanie posesji i zamontowanie specjalnych urządzeń antywłamaniowych. Czym dokładnie zajmuje się agencja ochrony? Jakie ma zalety? Czy posiada też wady? Czy warto korzystać z jej usług? 

Agencja ochrony – czym się zajmuje? 

Zakres usług danej agencji zależy od kompetencji i kwalifikacji pracowników. Najważniejszym zadaniem jest, jak już wyżej napisano, ochrona mienia i osób. Zarówno obiekty komercyjne oraz publiczne, jak i osoby prywatne są chronione przez pracowników firmy ochroniarskiej. Ci ostatni decydują się rozpocząć współpracę z agencją ochrony, by zabezpieczyć siebie i swoje domostwo. 

Biura ochrony zajmują się głównie:

  • Całodobowym monitorowaniem posesji, 
  • Projektem oraz montażem systemów antywłamaniowych, 
  • Zabezpieczaniem imprez masowych. 

Zalety i wady agencji ochrony

Plusy:

  1. Bezpieczeństwo to najważniejsza zaleta. Znajdzie się wielu ludzi, którzy dużo podróżują, pozostawiając dom bez opieki. Nie ma co ukrywać, że jest to idealna okazja do złodziei. Dlatego też zatrudnienie doświadczonej agencji ochrony, która pod nieobecność właścicieli czuwa nad bezpieczeństwem oraz kontroluję okolice i dom, pilnując, by nie wkradli się przestępcy, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wykwalifikowani pracownicy instalują specjalistyczne alarmy, które są w stanie poinformować, gdy na teren posesji włamał się złodziej. W tym momencie natychmiast została powiadomiona ochrona, która w jak najszybszym czasie przyjeżdża na miejsce zdarzenia. W między czasie zostaje wezwana policja, by złapać osobę, która zakradła się teren posesji. 
  2. Prestiż. Mowa tu w szczególności o osobach, które pracują na wysokich stanowiskach. Zatrudniając agencje ochrony podkreślają swoją pozycję, a także wskazują, że posiadają w domu drogocenne przedmioty. Pobudzają w ten sposób ciekawość zarówno znajomych, jak i sąsiadów . Nikt nie przechodzi obok nich bez zainteresowania. 

Czy agencje ochrony posiadają wady? 

Można wymienić jedną – są to wysokie koszty ponoszone w związku z zatrudnieniem osób, które dbają o bezpieczeństwo posesji i domowników. Niestety nie każdego stać na taki rodzaj ochrony. Jednak trzeba zaznaczyć, że dość wysokie wynagrodzenie przekłada się na ogrom pracy, jaką wkładają w swoje obowiązki ochroniarze. Jest ona nie tylko odpowiedzialna, ale często i niebezpieczna. Renomowane agencje ochrony stawiają na wyszkolonych pracowników. Tylko osoby sprawne fizycznie i posiadające szkolenie psychologiczne nadają się do tej pracy. 

Jak wybrać najlepszą agencję ochrony? 

Chcąc podpisać umowę z firmą ochroniarską, warto najpierw zapoznać się z informacjami/opiniami o niej. Najwięcej można dowiedzieć się od osób, które współpracują lub współpracowały z daną agencją. Opowiedzą one o skuteczności oraz sposobie działania konkretnej firmy. Ponadto uwagę należy zwrócić na:

  • Doświadczenie agencji. Niestety na rynku można się spotkać z firmami, które zakładają działalność ochroniarską, nie mając o niej pojęcia, ani tym samym nie mając wcześniej styczności z zabezpieczaniem mienia oraz osób. Tylko i wyłącznie firmy z doświadczeniem będą w stanie podjąć skuteczne działania przy niestandardowych interwencjach. 
  • Procedury. Przede wszystkim chodzi tu o czas w jakim ochroniarze są w stanie dotrzeć na miejsce w razie alarmu, jak sobie radzą w nietypowych sytuacjach oraz jakie środki ochrony stosują. Warto zweryfikować jakie uprawnienia posiadają pracownicy i jakich środków przymusu bezpośredniego używają. 
  • Pracowników – muszą być odpowiednio wykwalifikowani i posiadać stosowne uprawnienia. Ponadto powinni potrafić udzielić pierwszej pomocy, podejmować odpowiednie działania i być sprawni fizycznie. 

Czy warto korzystać z usług agencji ochrony?

Pytanie pojawiające się bardzo często przed rozpoczęciem współpracy z profesjonalną firmą ochroniarską. Jak wyżej wspomniano agencje ochrony posiadają wiele zalet, co przemawia za podpisaniem z nimi umowy. Decydując się na tego rodzaju ochronę, osoby prywatne mogą być pewne, że są bezpieczne, zarówno w dzień, jak i w nocy, a żaden złodziej nie włamie się na posesję, czy do domu. Oprócz tego właściciele nie muszą martwić się o swoje domostwo, ani drogocenne przedmioty, przebywając poza budynkiem. W przypadku niepokojącej sytuacji czujniki ruchu uruchamiają się, włączając alarm. To skutkuje przyjazdem patrolu interwencyjnego, który sprawdza, czy nie dzieje nic złego. Agencje ochrony zapewniają bezpieczeństwo, dzięki czemu osoby je wynajmujące mogą spokojnie jechać na wakacje, nie martwiąc się o swój dobytek . Ponadto na posesjach prywatnych montowane są kamery, nagrywające wszystkie podejrzane zdarzenia. W przypadku włamania nagrania służą za dowód na sali sądowej, pomagają ustalić sprawcę i doprowadzić go do prawomocnego skazania. Koszty korzystania z usług agencji ochrony mogą być dla niektórych zbyt wysokie, ale na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. 

Back To Top