Mobilna wieża do monitoringu - czym jest i jak działa?
Technologia

Mobilna wieża do monitoringu – czym jest i jak działa?

Mobilna wieża do monitoringu – czym jest i jak działa? Mobilna wieża monitorująca jest to nowoczesne rozwiązanie, które znacznie ułatwia monitorowanie różnych stref. Przydaje się zwłaszcza w miejscach, w których klasyczne kamery nie znajdują zastosowania, natomiast monitorowanie oparte na pracy ludzkiej jest nieopłacalne albo nieskuteczne. Sprzęt ten charakteryzuje się lekką i mobilną konstrukcją, zapewniając szybką, niezawodną i profesjonalną obsługę, przy niewielkich kosztach. Konfiguracja wież przebiega modułowo. Co ważne, posiadają one bogate wyposażenie, dzięki czemu można dostosować dany komplet do własnych potrzeb i wymagań, zapewniając sobie jego wysoką funkcjonalność. System jest całkowicie autonomiczny i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu - czym jest i jak działa?Mobilna wieża jest to bardzo skuteczna propozycja, polecana zwłaszcza w miejscach wielkopowierzchniowych, trudno dostępnych, ale także podczas różnego rodzaju imprezach plenerowych. Sprzęt ten został zaprojektowany w ten sposób, że nic nie stanowi dla niego bariery, które często uniemożliwiały prawidłowe działanie klasycznych kamer. Wieża do monitoringu jest całkowicie mobilna, a więc bez problemu można zmieniać jej lokalizację, dopasowując jej ustawienie do własnych potrzeb i wybierając optymalne miejsce. Można ją ustawiać jednoosobowo, gdyż znajduje się ona na jezdnej konstrukcji, bez problemu nawet jedna osoba może zmieniać jej lokalizację i nią dowolnie manewrować. Chcąc skalibrować wieżę, nie trzeba do niej nawet podchodzić, gdyż jest to możliwe w sposób całkowicie zdalny. Jej ustawieniem można się więc zająć z dowolnego miejsca, będąc w domu, restauracji, biurze czy w sklepie. Została ona wyposażona w specjalne podpory poziomujące, a więc może gwarantować stabilną pracę, również na nierównym podłożu. Modele dostępne na rynku mają często 7-metrowe maszty, dzięki którym kamery mają szeroki zakres pracy. Taka perspektywa daje wiele możliwości nadzoru, uzyskiwany z nich obszar obejmujący monitoring jest więc znaczny. Na wieży można często zamontować 4 kamery. Co ważne, każda z nich może mieć inną funkcję, jak na przykład: analityka, szerokokątna, termowizja, a więc monitoring zauważy nawet te najmniejsze poruszające się obiekty. Dużą zaletą jest to, że nie trzeba posiadać żadnych uciążliwych kabli, gdyż komunikacja przebiega przy pomocy transmisji LTE. Co ważne, za pomocą głośnika tubowego można nadać w razie potrzeby komunikat, ale może on być również użytkowany jako syrena alarmowa. Wieże wyposażane są także w rejestrator NVR, który przechowuje nagrania przez dwa tygodnie. Warto podkreślić to, że producenci oferują wieże posiadające niezależnie zasilanie i awaryjne zasilanie.

W jaki sposób działa mobilna wieża do monitoringu?

Maszty takich wieży do monitoringu wysuwają się zazwyczaj na wysokość do 6,8 metra, licząc od podłoża. Mechanizm podnoszenia został wyposażony w ręczną wciągarkę linową wraz z automatycznym hamulcem. Maszt automatycznie blokuje się na danej wysokości, kiedy zatrzyma się mechanizm podnoszenia czy opuszczania. Maszt jest całkowicie stabilny, a zawdzięcza to specjalnie wysuwanym nogom. Zwiększają one powierzchnię podparcia aż dwukrotnie, gwarantując bezpieczny sposób mocowania masztu i całkowitą stabilność. Stopy wieży są regulowane, a więc pozwalają na wypoziomowanie całego systemu w danym miejscu, gdzie ma on rozpocząć swoją pracę.

Sprawdź inne formy zabezpieczeń:

Mobilna wieża, czyli sposób na obniżenie kosztów

czujnik systemu alarmowego lub pomiarowegoMobilna wieża niesie ze sobą wiele korzyści, a największą z nich jest bez wątpliwości redukcja kosztów. Dla wielu firm liczy się każda złotówka, przez co przedsiębiorcy poszukują nowych rozwiązań, aby jak najbardziej ograniczyć wydatki. Oczywiście nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie i narażać się na niebezpieczne sytuacje. Dobrym sposobem na oszczędności jest mało kosztowna, ale skutecznie działająca wieża mobilna do monitoringu. Kamery znajdujące się na wieży analizują rejestrowany obraz. Dzięki temu wykrywają osoby czy też pojazdy naruszające chronioną strefę. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas wysyłają alert do Centrum Monitorowania, po czym może zacząć działać Patrol Interwencyjny.

Gdzie polecany jest taki monitoring wizyjny?

Jest to propozycja, która sprawdzi się doskonale do ochrony parkingów, magazynów, placów budowy czy też plenerowych imprez. Specjalna konstrukcja wytrzymała jest na wszelkie czynniki atmosferyczne, ponadto jest stabilna i mocna. Jest ona w stanie osiągnąć nawet do 7 metrów wysokości. Taki system wyposażony jest między innymi w kamery światła widzialnego z doświetleniem IR, kamery termowizyjne, ale też głośniki, których celem jest komunikacja z obiektem. Oczywiście wieże dostępne na rynku można indywidualnie skonfigurować do danych potrzeb firmy. Sprzęt ten pozwala na obniżenie kosztów monitorowania aż o 50 procent, zapewniając przy tym wysokiej jakości, skuteczną ochronę dużych obiektów.

Zalety mobilnej wieży do monitoringu:

  • Wideoweryfikacja
  • Bezpieczeństwo monitorowanego obiektu- całodobowe analizowanie obrazu z kamer wraz z jego rejestracją
  • Działania prewencyjne
  • Opłacalność
  • Szybkie wdrożenie i mobilność.
Back To Top