Budownictwo Nieruchomości

Budowa hali magazynowej

Jest wiele różnych powodów posiadania hali magazynowej. Budowa i rozbudowa może obejmować zaspokajanie rosnących potrzeb biznesowych, unikanie zatorów i przepełnienia czy wymianę wkrótce przestarzałego sprzętu. Poniżej znajdują się przydatne rady i wskazówki, z którymi powinieneś się zapoznać, zanim rozpoczniesz budowę nowej hali magazynowej.

Uzyskaj liczby potrzebne do uzasadnienia projektu

Wykonalność dużych ulepszeń zależy od właściwych liczb, a wewnętrzna stopa zwrotu powinna określać każdy budżet.Producenci powinni sprawdzić, czy można uzyskać pozytywny zwrot, nawet przy zachowawczych liczbach, które mogą przetrwać wszystko, od wypadków po pożary. Rozważania dotyczące wewnętrznej stopy zwrotu obejmują lokalizację, posiadanie, wyposażenie, konstrukcję, oraz “długość życia” hali.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu

Projekty zawsze trwają dłużej niż oczekiwano, a bycie szczerym co do procesu zapobiegnie niespodziankom na dalszych etapach w przypadku właściwego wykonania hali magazynowej. Budowa jej wymaga czasu. Nie spiesz się z przedwczesnym wybieraniem dostawców sprzętu. Nie zapomnij uwzględnić krzywej uczenia się dla nowych procesów lub sprzętu. Czasami krzywa uczenia się pracy z nowym sprzętem może być dłuższa niż oczekiwano.

Zdecyduj się na remont lub budowę i przede wszystkim pamiętaj o lokalizacji

Decyzja o renowacji lub budowie jest zawsze trudną decyzją i ważne jest, aby spojrzeć na budżet z perspektywy dłuższego czasu.Czasami remont istniejącej lokalizacji może nie leżeć w twoim najlepszym interesie, nawet jeśli koszt jest niższy w krótkiej perspektywie. Podobnie jak w przypadku większości umów dotyczących nieruchomości, decyzja zwykle sprowadza się do lokalizacji. Ułatwienie decyzji, może zagwarantować rozważenie poniższych kwestii dotyczących lokalizacji hali:

  1. Gdzie chcemy być dla pracowników, dostawców i klientów?
  2. Gdzie jest najlepszy dostęp do głównej drogi lub autostrady?
  3. Gdzie mogę zbudować, aby uzyskać najlepszą stawkę podatkową?

Wybierz lokalizację, która najlepiej odpowiada na każde z tych pytań i zapewnia najwyższą wewnętrzną stopę zwrotu.

Zmaksymalizuj przestrzeń

Pierwszą rzeczą, na którą musisz spojrzeć, jest koszt powierzchni. Pytanie brzmi: jak maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy? Każdy pusty metr kwadratowy stawia Ciebie i Twojego klienta w niekorzystnej sytuacji. Kolejne pytanie – jak szybko mogę przenosić zapasy przez budynek. Zasadą jest tworzenie zasad dotyczących zwrotu gotowych towarów w nie więcej niż dwa tygodnie i nie utrzymywania zapasów przez ponad 90 dni.

Zaangażuj wszystkich interesariuszy 

Zaangażuj wszystkich interesariuszy z firmy i spoza niej, aby zapobiec incydentom, które mogłyby popsuć twój budżet. Pod koniec okresu projektowania powinien istnieć konsensus, który będzie powstrzymać hipotetyczne poważne problemy, takie jak, na przykład, niewłaściwy układ sprzętu, itp.

Uzyskaj pomoc z zewnątrz

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zarządzanie projektami, takimi jak hali magazynowej budowa, jest pracą na pełny etat, a większość ludzi już ją ma. Zatrudnij zespół zarządzający projektem lub osobę, która Ci pomoże. Niektóre osoby są ekspertami w dziedzinie projektowania i budowy, niektóre mają powiązania z urzędnikami miasta. Wykorzystaj zespół zarządzający, nawet jeśli jest zarządcą nieruchomości, który wynajmuje budynek.

Mobilizuj zespół

Inwestycje na taką skalę są znacznie bardziej wykonalne, jeśli masz zespół, któremu możesz zaufać. Posiadanie nowego sprzętu to jedno, ale to zespół naprawdę robi różnicę. Sprowadza się do rozwijania dobrej kultury pracy, która wspiera przedsiębiorczość, inteligentne podejmowanie decyzji i uczenie się w pracy.

Nie spiesz się z najnowszą technologią

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu liczy się czas. To, co będzie dostępne w ciągu roku, zmieni się w kolejnym. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym możliwości automatyzacji, czas instalacji i procesu oraz najlepsze praktyki tzw. Lean Management.

Zweryfikuj wykonawców

 Nie wybieraj uznanych wykonawców – zaoszczędzisz czas i pieniądze. Dodatkową korzyścią może być to, że niektórzy nowi kontrahenci mają motywację do wykonania dobrej pracy, dzięki czemu będą mieli okazję na wyposażenie lub rozbudowę hali magazynowej. Budowa jest dla nich szansą.

Nie zapomnij o swoich obecnych klientach

Budując halę magazynową w nowej lokalizacji, ważne jest, aby pomyśleć o swojej obecnej bazie klientów, by ich nie stracić podczas budowy. Skoncentruj się na komunikowaniu się z nimi bardzo wcześnie i dokładnie. Outsourcing do innych lokalizacji lub partnerskich firm przetwórczych pomoże Ci uniknąć utraty klientów.

Podsumowanie

Remont lub budowa hali magazynowej, to duża inwestycja, która przy odpowiednim wykonaniu jest tego warta. Zrób to mądrze, a uchronisz swój budżet, gwarantując wewnętrzną stopę zwrotu. Zawsze będą nieprzewidziane sytuacje poza twoją kontrolą. Musisz uwzględnić je w harmonogramie i budżecie. Ostatecznie najważniejsze jest zapewnienie zwrotu z inwestycji. Zawsze musi koncentrować się na inwestycjach i utrzymaniu budżetu pod kontrolą.

 

 

 

Back To Top
+