Jak anulować subskrypcję Apple Music?
Technologia

Jak anulować subskrypcję Apple Music?

Usługa Apple Music cieszy się coraz większą popularnością. To udogodnienie dość szybko zyskało rzeszę fanów, pomimo tego, że pojawiło się dopiero w 2015 roku. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Czym jest usługa Apple Music? Jakie rodzaje subskrypcji Apple Music występują? Co zrobić, aby anulować subskrypcję Apple Music? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z serwisu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest usługa Apple Music?

Być może wiele osób zastanawia się, czym tak właściwie jest popularna usługa Apple Music. W urządzeniach marki Apple pojawiła się ona dokładnie w 2015 roku, jednakże w tym krótkim czasie zyskała ogromną popularność. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że Apple Music to usługa streamingowa, która umożliwia wysłuchiwanie piosenek przy użyciu urządzenia wyposażone w system iOS. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że korzystanie z tej aplikacji nie jest bezpłatne- konieczne jest uruchomienie comiesięcznej subskrypcji. Tego typu czynności jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, wystarczy, że posiadamy podstawową wiedzę związaną z obsługą urządzenia dotykowego.

Jakie rodzaje subskrypcji Apple Music występują?

Skoro wiemy już, czym dokładnie jest usługa Apple Music, warto chwilę zastanowić się nad tym, jakie rodzaje subskrypcji jesteśmy w stanie zakupić. Jako ciekawostkę warto jednak przytoczyć, że przez trzy miesiące możemy korzystać z usług zupełnie za darmo, jednak po upływie tego czasu nie obędzie się bez opłacenia usługi. Jeśli chodzi o wysokość opłaty- zależna będzie od tego, na jaki pakiet mielibyśmy się zdecydować. Na dzień dzisiejszy mamy do wyboru trzy możliwości: pakiet studencki, indywidualny i rodzinny. Okazuje się, że najtańsza jest wersja dla studentów, natomiast najwięcej zapłacimy za pakiet rodzinny. Jednakże w tym ostatnim przypadku całą kwotę musimy podzielić na kilku członków, w konsekwencji końcowy koszt jest dość niski. Niezależnie od tego, na jaką wersję się zdecydujemy, mamy możliwość korzystania z wielu utworów muzycznych, wideoklipów. Co ciekawe, nie ma problemów jeśli chodzi o tworzenie własnych playlist- wystarczy dodać ulubione utwory. Niekiedy playlisty układane są przez specjalistów. Apple Music to również możliwość słuchania koncertów na żywo, a także audycji. Ciekawe są też koncerty na żywo i audycje. Osoby wolące tradycyjne rozwiązania mogą skorzystać ze stacji radiowych niemalże z całego świata. Pakiet rodzinny to możliwość jednoczesnego korzystania z usługi nawet przez 6 osób, co jest wartością bardzo satysfakcjonującą. Jeśli nadal nie rozumiemy fenomenu Apple Music, możemy wybrać się do serwisu. Specjaliści z pewnością udzielą nam rad, jednocześnie zajmą się ewentualnymi usterkami.

Co zrobić, aby anulować subskrypcję Apple Music?

Wiemy już, czym charakteryzuje się usługa Apple Music, a także jakie występują rodzaje subskrypcji. Teraz pozostaje kwestia tego, w jaki sposób anulować ewentualną subskrypcję. W praktyce możemy tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest samodzielne podejście do tematu, alternatywnie wybieramy się do specjalistów. Warto pamiętać o tym, że z usługi Apple Music możemy zrezygnować kiedy tylko chcemy. Nie musimy angażować specjalistów, przy odrobinie szczęścia sami uporamy się z tym problemem. Dlaczego anulowanie transakcji ma tak duże znaczenie? Okazuje się, że subskrypcja odnawia się automatycznie, dlatego też jeśli zaniedbany ten obowiązek, wówczas musimy liczyć się z poniesieniem opłat. Zdecydowanie najczęściej wybieranym urządzeniem do tego, aby słuchać muzyki, jest smartfon, dlatego też tak ważna jest kwestia tego, aby nauczyć się wyłączania usługi właśnie z poziomu tego urządzenia. Zdecydowanie najrozsądniejsza opcja to wykorzystanie aplikacji o nazwie “Muzyka”. W dalszej kolejności odwiedzamy ikonę naszego profilu i naciskamy na zakładkę, której nazwa brzmi “Pokaż Apple ID”. Teraz musimy podać hasło. Gdy zostanie ono zatwierdzono przechodzimy do subskrypcji i tam szukamy opcji zrezygnowania z niej. Nie ponosimy przy tym żadnych opłat, o ile wyrobimy się przed wygaśnięciem darmowej subskrypcji.

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z serwisu?

Nie bez powodu serwis Apple jest tak chętnie wykorzystywany przez użytkowników. Możemy się tam pojawić, kiedy mamy problemy z prawidłowym funkcjonowaniem urządzenia. Niekiedy występują błędy w oprogramowaniu- je także mogą zredukować specjaliści z autoryzowanego serwisu. Jednym z przykładów jest właśnie Apple Music. Przykładowo jeśli mielibyśmy problemy z wyłączeniem darmowej subskrypcji przed okresem jej wygaśnięcia, wówczas możemy odwiedzić tego typu lokalizację, aby uzyskać szybką i rzetelną pomoc. Problemy z urządzeniem mogą być również spowodowane przez nas. Przykładem może być chociażby pęknięcie lub uszkodzenie ekranu w wyniku upadku z dużej wysokości.

Back To Top