Transport Usługi

Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?

Przeprowadzka z jednego, do drugiego mieszkania wiąże się ze sporymi problemami logistycznymi. Poza kwestiami formalnymi, które przeważnie towarzyszą takim sytuacjom, trzeba także sprostać innym problemom, takim jak przewożenie swoich rzeczy, w tym wielkogabarytowych mebli. Większość osób nie posiada do tego odpowiednich zasobów, zarówno w kontekście sprzętu, jak i osób do pomocy. Dlatego też należy zaplanować przeprowadzkę odpowiednio wcześniej.

Planowanie przeprowadzki

Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?
Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?

Podczas planowania przenosin do innego lokalu trzeba dużo wcześniej przedsięwziąć odpowiednie kroki. Najmniej problemu z przeprowadzką będą miały osoby, które wynajmowały mieszkanie lub dom, które były wcześniej kompletnie umeblowane. W takiej sytuacji przenosząc się, odpada największy kłopot związany z logistyką – mianowicie przewożenie mebli, których nie da się rozkręcić, takich jak łóżka, stoły, kanapy czy fotele oraz sprzętów dużych sprzętów AGD i RTV. Gdy tego problemu nie trzeba brać pod uwagę, trzeba jedynie zorganizować odpowiednio duży samochód, który pomieści kilka walizek lub ewentualnie kartonów. O ile walizki i rzeczy podręczne zapakowane w kartony zmieszczą się do zwykłego auta osobowego, o tyle meble, lodówka i telewizor mogą już się tam nie zmieścić. To oznacza, że trzeba wcześniej zorganizować odpowiedni środek transportu. Lepiej tego nie zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż może okazać się, że zorganizowanie busa lub małego auta dostawczego na cito, może okazać się niewykonalne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę aktualne problemy z niedoborem pracowników, z którymi borykają się właściciele firm spedycyjnych i logistycznych. 

Poza samym transportem trzeba też wcześniej przemyśleć jak wiele osób potrzeba do tego, by z lokalu, w którym się mieszka wynieść wszystkie meble i sprzęty. Ze względu na to, że większość tego typu przedmiotów jest bardzo nieporęczna, trudno oszacować ilu przeciętnych, dorosłych mężczyzn będzie potrzebne do wyniesienia kanapy, sofy lub pralki. Najlepiej jest to sprawdzić w praktyce już wcześniej, aby na ostatnią chwilę nie okazało się, że brakuje ludzi do zniesienia rzeczy ze schodów lub przeniesienia ich przez newralgiczne miejsce.  Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy do przeprowadzki wynajmuje się auto z firmy zewnętrznej, które będzie podstawione na określony czas. Jeśli wynajmujący będzie miał problem z załadunkiem, to nie uniknie zapłaty za wynajem auta, a do tego nie przewiezie przedmiotów. W praktyce będzie to oznaczało stratę czasu i pieniędzy. Nie mając odpowiednio dużo rąk do pracy, można zamiast organizowania tego wszystkiego samemu, zatrudnić firmę zewnętrzną, która bierze na siebie ciężar przeniesienia wszystkich przedmiotów z domu, aż do auta. Oczywiście, jeśli tylko taka będzie umowa pomiędzy klientem a wykonawcą. Pomimo że taka usługa trochę kosztuje, to może okazać się to opłacalne, zwłaszcza gdy ktoś ma problem ze zorganizowaniem kilku osób do pomocy przy wynoszeniu mebli. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku zdecydowania się na zatrudnienie firmy zewnętrznej, warto zlecać do renomowanym, legalnie działającym firmom, które w razie jakichkolwiek kłopotów i problematycznych sytuacji, których podczas przeprowadzki z pewnością nie zabraknie, będą w stanie poczuć się do odpowiedzialności i wykonać rzetelnie usługę, do której się zobowiązały. 

Polecamy także:

Niezbędne akcesoria podczas przeprowadzki

Przed przeprowadzką należy zaopatrzyć się w kilka potrzebnych przedmiotów, które znacząco ułatwią cały proces, a niekiedy może okazać się, że nie będzie można się bez nich obyć. Pierwszą z nich są zwykłe, kartonowe pudła. Mało kto posiada w domu odpowiednio dużo walizek i plecaków, aby spakować do nich cały swój dobytek. Trzeba pamiętać, że podczas przeprowadzki zabiera się z domu wszystko, w tym tak delikatne rzeczy jak akcesoria szklane, talerze lub delikatne ozdoby mieszkania, takie jak obrazy. Trzeba to wszystko wziąć pod uwagę i zapewnić im bezpieczeństwo podczas transportu. Standardowy plecak lub walizka może się do tego nie nadać. Niezastąpione okażą się pudła i spore ilości starych gazet lub innych papierów, które posłużą jako amortyzacja i wypełniacz do pudeł. W czasie transportu może to uchronić delikatne przedmioty przed niechybnym uszkodzeniem. Do tego przyda się taśma klejąca i folia zabezpieczająca, którą będzie można owinąć wymagające tego przedmioty. 

Jak wynieść z domu meble i sprzęty AGD?

Do przenoszenia ciężkich mebli lub elektronicznych sprzętów domowych, warto będzie skorzystać z pomocy pasów nośnych. Nie posiadając takowych na stanie, nie zawsze opłaca się kupować nowe do jednej przeprowadzki, więc łatwiej będzie je pożyczyć. Zwykłe, solidne pasy parciane też spełnią tutaj swoją rolę. Podczas wynoszenia dużych, nieporęcznych przedmiotów może okazać się, że czasem łatwiej będzie je pchać, a drugiej strony ciągnąć. Do tego celu wygodne będzie użycie solidnej linki, na przykład liny samochodowej. Przeprowadzka https://www.maius.edu.pl/akcesoria-przydatne-przy-przeprowadzkach/ z takimi przedmiotami, z pewnością pójdzie o wiele sprawniej. 

Back To Top
+