Jakie powinno być radio z androidem?
Motoryzacja

Jakie powinno być radio z androidem?

Starsze samochody osobowe posiadały zazwyczaj bardzo proste odbiorniki radiowe, pozbawione bardziej skomplikowanych i ciekawych dla kierowcy oraz pasażerów funkcji. Dotyczy to również nowych samochodów zakupionych w mniej bogatych wersjach wyposażenia. Niska cena okupiona jest w ich przypadku montażem bardzo prostego radia samochodowego, bez dużego wyświetlacza i możliwość traktowania go jako centrum multimedialne. Dedykowane radia samochodowe montowane w autach niższej klasy, nie pozwalają również zazwyczaj na połączenie z telefonem komórkowym za pośrednictwem bluetooth. Jesteśmy więc skazani na odtwarzanie muzyki z kaset, płyt lub słuchanie popularnych w Polsce stacji radiowych. Jeżeli chcemy odmienić oblicze wnętrza naszego samochodu oraz sprawić, by jazda nim była przyjemniejsza, wówczas warto zastanowić się nad wymianą radia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji zakup radia z androidem. Jakie radio do samochodu wybrać, aby móc korzystać z funkcji zarezerwowanych dla klasy premium?

 

Duży i czytelny wyświetlacz

Nowoczesne radio android 2 din powinno posiadać możliwie duży i czytelny wyświetlacz. Oczywiście jego wielkość powinna zostać dopasowana do konkretnego modelu samochodu, ponieważ w wielu przypadkach, możliwości montażowe są znacznie ograniczone. Mowa tutaj o małych samochodach miejskich, które nie posiadają dużej powierzchni wewnątrz, pozwalającej na montaż większego radia. Jeżeli posiadamy odpowiednią ilość miejsca, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup radia samochodowego 7 cali. Duży ekran jest nie tylko fajnym gadżetem, ale jest również zdecydowanie bardziej funkcjonalny. Obsługiwanie go podczas jazdy sprawia, że nie absorbujemy aż tak dużej uwagi do sterowania nim. Wszystkie wyświetlane informacje oraz interfejs są duże i czytelne. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko zwiększyć głośność, zmienić muzykę czy wybrać interesujące nas opcje oferowane przez multimedialne centrum rozrywki. Warto wybierać również radia wyposażone w ekran dotykowy. Radio samochodowe z ekranem dotykowym jest bowiem zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze podczas jazdy i bardziej intuicyjne od analogowego.

Jakie powinno być radio z androidem?Radio samochodowe z bluetooth i nawigacją

Kupując nowe radio do swojego samochodu powinniśmy wybierać modele posiadające nawigację GPS oraz możliwość połączenia z telefonem komórkowym za pomocą bluetooth. Choć wiele osób korzysta w dzisiejszych czasach z nawigacji oferowanej przez smartphone, warto podkreślić, że podczas rozmowy telefonicznej używanie jej jest niemożliwe. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej używać nawigacji oferowanej przez radio samochodowe. Posiadają one zazwyczaj najnowsze mapy oraz możliwość aktualizacji we własnym zakresie. Dzięki temu będziemy mieli możliwość posiadania aktualnych map drogowych oraz najważniejszych punktów, takich jak stacje benzynowe czy warsztaty samochodowe. Radio samochodowe z GPS daje więc możliwość bezpiecznego podróżowania nawet wówczas, kiedy nie znamy drogi. Jest to szczególnie doceniane podczas jazdy przez duże miejskie aglomeracje, pełne skomplikowanych rozwiązań drogowych. Niejako koniecznością wydaje się również posiadanie przez radio modułu bluetooth. Pozwala on bardzo szybko i sprawnie podłączyć do samochodu telefon komórkowy. Dzięki temu mamy możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem systemu głośnomówiącego. Używanie telefonu komórkowego podczas jazdy w inny sposób, jest w naszym kraju surowo zakazane. Prowadząc tradycyjną rozmowę przez telefon komórkowy podczas kierowania pojazdem, możemy otrzymać mandat karny w wysokości nawet 300 zł.

Dodatkowe funkcje dla kierowcy i pasażerów

Najlepsze radia samochodowe z androidem posiadają również szereg innych funkcji zarówno rozrywkowych, jak i wspomagających kierowce w codziennym użytkowaniu auta. Do ciekawych rozwiązań multimedialnych możemy zaliczyć między innymi możliwość wykorzystania radia jako odtwarzacza DVD. Jest to bardzo ciekawe opcja podczas długi podróży. Pasażerowie dorośli i dzieci będą mieli możliwość oglądania filmów i bajek, co z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort podróżowania. Nowoczesne radia z androidem powinny mieć również możliwość bezpośredniego podłączenia kamery cofania oraz czujników parkowania. Jest to gadżet, który znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy oraz zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń i zarysowań powłoki lakierniczej podczas parkowania w ciasnych miejscach. Docenią go więc z całą pewnością kobiety mające problemu z parkowaniem większych samochodów osobowych.

Ile kosztuje radio z androidem?

Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo ofert dotyczących sprzedaży radia z androidem do samochodu. Należy wybierać jedynie modele wysokiej jakości, oferowane przez zaufanych sprzedawców. Będziemy mieli wówczas pewność, że wszystkie funkcje będą prawidłowo działały, a radio będzie bezawaryjne. Koszt takiego radia jest zależny od wyposażenia i wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. Zdarzają się również modele, których cena jest znacznie wyższa. Dotyczy to w szczególności centrów multimedialnych z możliwością dodatkowej personalizacji.

 

Polecamy:

 

Back To Top