płytki outlet
Wnętrza

Piękne podłogi do każdego wnętrza

Piękne podłogi do każdego wnętrza: kiedy kupujemy nieruchomość, albo decydujemy się na gruntowny remont mieszkania lub domu stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Niektóre wydają się proste, inne wymagają długich rozważań. Obecnie dużą popularnością cieszą się rozmaite programy telewizyjne i magazyny poruszające tematykę wnętrzarską.

Mając do dyspozycji podpowiedzi projektantów, zdjęcia pięknie urządzonych wnętrz i nowoczesne programy, które pomogą zwizualizować naszą koncepcję – możemy stworzyć absolutnie wyjątkową przestrzeń.

Najmodniejszy styl urządzania wnętrz

Podstawową decyzję, jaką musimy podjąć już na samym początku stanowi wybór najbardziej odpowiadającego naszym gustom stylu aranżacji wnętrz. Od tej decyzji zależą dalsze, kluczowe wybory, jak materiał wykorzystywany na podłogach, kolorystyka ścian czy samo wyposażenie i dodatki. Moda w branży wnętrzarskiej zmienia się stosunkowo często, jednak od jakiegoś czasu panujące trendy powodują, że można wyróżnić pewne style, które zdobyły wyjątkowe miejsce w sercach Polaków. Szalenie popularnym i niezwykłym jest styl rustykalny.

Najmodniejszy styl – rustykalny

Najbardziej charakterystycznym dla tego stylu materiałem jest drewno. Im więcej drewna lub elementów drewnopodobnych, tym lepiej oddamy typowy dla takiej aranżacji styl. Nawiązanie do natury powinno być wszechobecne i sprawiać wrażenie, jakby całe wnętrze stanowiło jedność z tym, co widać za oknami. Drewniane meble o naturalnym wykończeniu idealnie dopełnią pomieszczenie, w którym ściany mają barwę delikatnego beżu, a okna są duże i wpuszczają do środka wiele naturalnego światła. W dzisiejszych czasach znaleźć można wiele praktyczniejszych zamienników dla naturalnych materiałów. Ciężkie i drogie meble z prawdziwego drewna zastąpić można lżejszymi, stylizowanymi na wiekowe szafami i regałami. Również podłogi, które często stanowią nie lada wyzwanie, nie muszą być wykonane z prawdziwego drewna. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku płytki drewnopodobne, szczególnie jeśli podłoga jest narażona na wilgoć (choćby w przedpokoju, w łazience).

Nowoczesne rozwiązania i piękny efekt

Gres stylizowany na drewniane deski jest w ostatnich sezonach prawdziwym hitem wyposażenia wnętrz. Efektowny wygląd, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu to niewątpliwa zaleta płytek drewnopodobnych. Wybór jest niezwykle szeroki, mogą imitować rozmaite kolory drewna, odpowiednie nie tylko dla stylu rustykalnego, ale np. skandynawskiego (gdy drewno ma barwę odcieni szarości).

Płytki drewnopodobne mają również fakturę zbliżoną do naturalnego drewna, a także sęki i pozostałe rysunki imitujące drewno. Projektanci wnętrz często decydują się na położenie drewnianych podłóg zarówno w kuchni, łazience, przedpokoju, jak i salonie czy sypialniach. Taka aranżacja bez wątpienia nadaje wnętrzom przytulności i domowego ciepła. Jednak nie w każdej sytuacji rozwiązanie to będzie praktyczne.

Większość z nas oprócz wspaniałego wyglądu i pięknego, efektownego stylu pragnie również postawić na praktyczne rozwiązania. Nowoczesne łazienki, czy kuchnie połączone z salonem będą prezentowały się fantastycznie, kiedy podłoga będzie stanowiła niejako całość z pozostałymi pomieszczeniami. Z tego względu w miejscach, które są szczególnie narażone na działanie wilgoci, albo uszkodzenia mechaniczne warto zdecydować się na płytki drewnopodobne, jak najbardziej zbliżone wizualnie do drewna, które pokrywa pozostałe fragmenty podłogi w mieszkaniu. Płytki drewnopodobne są również doskonałym wyborem, jeśli zdecydujemy się na założenie ogrzewania podłogowego. Nie wymagają impregnacji, cyklinowania ani lakierowania – dzięki temu można je uznać nie tylko za niezwykle praktyczne w codziennym użyciu, ale także niewymagające kolejnych wkładów finansowych.

Polecamy:

Balkonowy hit ostatnich lat

Dzięki popularności programów i magazynów poruszających tematykę wnętrzarską, coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że również tarasy i balkony powinny doskonale komponować się z wnętrzami domu. Poświęcamy uwagę nie tylko elementom dekoracyjnym, ale często gruntownie remontujemy cały balkon lub taras, aby nadać mu odpowiedni styl. Jeśli podłogi w domu pokrywa drewno lub płytki drewnopodobne, warto rozważyć nawiązanie do tego elementu również na balkonach. Podłoga imitująca drewno będzie wyglądała pięknie i sprawi, że balkon będzie stanowił naturalną kompozycję zarówno z wnętrzem domu, jak i z zielenią i naturą, która rozciąga się za barierką. Wspaniale podkreśli również rośliny, które hodujemy na balkonie. Płytki drewnopodobne, które planujemy zamontować na zewnątrz zdecydowanie powinny być odporne na mróz – warto zwrócić na to uwagę, aby wybór mógł cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Piękne podłogi przyciągają wzrok i są jednym z głównych elementów aranżacji, stanowiących o stylu całego wnętrza. Płytki drewnopodobne stały się hitem w wielu domach. Doceniamy ich praktyczną stronę, jak wytrzymałość, odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, ale uwielbiamy je także za cudowny efekt domowego ciepła. Pasują do praktycznie każdego stylu wyposażenia wnętrz, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej. Przy tak wielu zaletach, bez wątpienia płytki drewnopodobne jeszcze przez długie lata nie wyjdą z mody.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl
Back To Top