Hobby Zdrowie

Dlaczego warto ćwiczyć z pomocą trenera personalnego?

Osoby chcące zmienić swoją sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy, często zastanawiają się, co będzie dla nich lepszą opcją, trening samodzielny czy z trenerem personalnym? Wszystko zależy przede wszystkim od celu naszych ćwiczeń, czy jesteśmy odpowiednio zmotywowani i wiemy, w jaki sposób ćwiczyć, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. W wielu przypadkach pomoc trenera personalnego jest nieoceniona.

Kim właściwie jest trener personalny?

Trener personalny https://studioterapia.pl/ jest osobą, która odpowiada za dopasowanie indywidualnego planu treningowego pod daną osobę. W trakcie układania planu musi on wziąć pod uwagę takie kwestie jak wiek swojego klienta, płeć, stopień zaawansowania, jego ograniczenia i możliwości. Musi także dbać o to, aby klient wykonał wszystkie treningi w sposób prawidłowy. Trener odpowiada także za motywowanie osoby ćwiczącej. Jest swego rodzaju również doradcą, profesjonalni trenerzy potrafią również pomóc w ustaleniu właściwej diety, podpowiedzą, w jaką odzież sportową najlepiej zainwestować czy jak rozwiązać pewne swoje problemy zdrowotne. Trener personalny jak sama nazwa mówi, skupia się tylko i wyłącznie na jednej osobie, pomagając jej uzyskać jak najlepsze efekty.

Jaki powinien być dobry trener personalny?

 Wybierając trenera personalnego, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego wiedzę. Trener personalny zna podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii. Udając się na pierwsze spotkanie z trenerem, będzie on chciał na samym początku przeprowadzić dokładny wywiad. Dzięki niemu zbierze informacje o urazach, chorobach, kontuzjach, dzięki czemu będzie znał nasze ograniczenia i dostosuje do nich właściwe ćwiczenia, które nie pogorszą stanu naszego zdrowia. Profesjonalny trener personalny dobiera indywidualny plan treningowy, biorąc pod uwagę wiele czynników. Przy każdym ćwiczeniu będzie on również dbał o nasze bezpieczeństwo, na bieżąco korygując ćwiczenia, jeśli wykonujemy je w sposób nie do końca właściwy. Trener dba o to, abyśmy nie nabawili się kontuzji w trakcie ćwiczeń, a także tłumaczy na bieżąco, jakie ćwiczenie wykonywane jest na dane partie ciała i poco należy je wykonywać. Taka wiedza zwiększy naszą motywację, warto w końcu wiedzieć, po co się wykonuje dane ćwiczenie i co możemy dzięki niemu osiągnąć. Trener personalny jest w stanie tak dopasować zestaw ćwiczeń, abyśmy zmienili te partie ciała, które nam nie odpowiadają, to my decydujemy, co chcemy w naszej sylwetce zmienić i nasze zdanie jest najważniejsze.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty https://studioterapia.pl/o-nas/?

1. Indywidualne podejście

Trener do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny i powinien towarzyszyć nam przy każdym ćwiczeniu. Na samym początku profesjonalista przeprowadzi z nami wywiad, po czym sprawdzi naszą kondycję oraz zakres ruchów w trakcie podstawowego zestawu ćwiczeń. Z trenerem należy także na samym początku uzgodnić cel współpracy, czyli to, co chcemy osiągnąć, ćwicząc z trenerem personalnym. Wszystkie nasze cele powinny być realne, warto pamiętać, iż po miesiącu ćwiczeń nie możemy nastawiać się na zrzucenie 20 kg.

2. Pełne bezpieczeństwo

Ćwicząc samemu, nie mamy pewności, iż dane ćwiczenie wykonywane jest przez nas w prawidłowy sposób. Korzystając z usług trenera personalnego, czuwa on nad poprawnością ćwiczeń i naszym bezpieczeństwem. Możemy mieć pewność, iż nie bawimy się kontuzji, ćwicząc źle albo zbyt intensywnie.

3. Odpowiednio dobrany poziom trudności

Poziom trudności dobierany jest przez trenera pod danego klienta, możemy mieć więc pewność, iż damy sobie radę z wszystkimi poleconymi przez trenera ćwiczeniami. Profesjonalista dba o to, aby ćwiczenia nie były dla naszego organizmu zbyt obciążające, wykonanie ich nie może nam sprawiać także zbytnich problemów. Trener wraz z czasem zwiększa poziom trudności, w stopniowy sposób, dzięki czemu radzimy sobie z coraz bardziej skomplikowanymi ćwiczeniami.

4. Wsparcie psychiczne

Czasem osoba na stanowisku trenera pomaga nam także uzyskać większą pewność siebie i pokonać swoje bariery i ograniczenia, które leżą tylko w naszej psychice. Takie wsparcie jest niezwykle istotne, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Trener w takich sytuacjach stara się wpłynąć sam na klienta, może go również odesłać do psychologa.

5. Motywacja

Trener personalny skutecznie motywuje do ćwiczeń swojego klienta. Niestety trenując samodzielnie w domu czy na siłowni, nie mamy takiej motywacji. Robimy sobie zbyt częste przerwy, nie kończymy treningów, albo odechciewa nam się w ogóle ćwiczyć. Dzięki trenerowi mamy ciągłą motywację do ćwiczeń, przypomina nam on o celu, jaki chcemy osiągnąć, oraz o tym, co już udało nam się zdziałać. Organizm wraz z coraz większą ilością treningów staje się w końcu coraz bardziej wytrzymały, zyskujemy lepszą kondycję i pokonujemy kolejne przeszkody. Kiedyś ciężkie ćwiczenia, z czasem wydają nam się coraz łatwiejsze.

6. Regularne ćwiczenia

Ćwicząc samemu, trudno jest zadbać o regularność swoich treningów, a jest ona niezwykle istotna. Za usługi profesjonalisty trzeba sporo zapłacić, z tego względu nie chce nam się omijać, spotkać z taką osobę, ćwiczenia są więc wykonywane zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Back To Top