Technologia

Jak chronić ekran smartfona?

Smartfon to urządzenie, które w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Niezależnie od wieku praktycznie większość z nas jest posiadaczem tego urządzenia. Jest to jednak urządzenie bardzo delikatne i racji na to narażone jest na różnego rodzaju uszkodzenia spowodowane upadkiem, czy też zalaniem. Jeśli chodzi o najbardziej delikatną część naszego smartfona to oczywiście jego ekran. Może on się uszkodzi nie tylko pod wpływem upadku, ale również poprzez zbyt duży nacisk, czy też zrzucenie na ekran ciężkiego przedmiotu.

Zapewne wielu z nas zastanawia się co można zrobić, aby w jak najlepszym stopniu ochronić ekran naszego smartfona.? Życie wielu z nas to nieustająca gonitwa. Pośpiech, czy też nieuwaga bardzo często są przyczyną wypadku z udziałem telefonu komórkowego. Wtedy jeśli nie jest on odpowiednio zabezpieczony jego posiadacze mogą być narażeni na bardzo wysokie koszty związane z jego naprawą. Ubezpieczenia ekranu, które są w ofercie poszczególnych punktów w, których można zakupić to urządzenie, niestety nie zawsze przyjmują gwarancję jego naprawy. Wtedy koszt naprawy może okazać się naprawdę bardzo wysoki. Wielu z nas mogło się o tym przekonać na własnej skórze. Koszty są często tak wysokie, iż nie warto naprawiać uszkodzonego smartfona, gdyż są one porównywalne z zakupem nowego urządzenia. Bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasz telefon przed tego typu sytuacjami. Zakup rzeczy zabezpieczających ekran smartfona na pewno jest znacznie niższy niż kupno nowego urządzenia.

Jakie są najlepsze metody na zabezpieczenie ekranu naszego smartfona?

Jeśli jesteśmy posiadaczami smartfona doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż jest to urządzenie bardzo praktyczne. Nie tylko służy nam do komunikacji z naszymi znajomymi, czy też rodziną, ale jest to również świetny sposób na to, aby niezależnie od miejsca w, którym się znajdujemy sprawdzić co dzieje się na świecie, zrobić przelew, czy też zamówić sobie coś, czego potrzebujemy. Należy jednak pamiętać, że jest to również urządzenie bardzo delikatne, które wymaga od nas szczególnej ostrożności. Ekran tego urządzenia to szkło, które jak każde inne w sposób szczególny narażone jest na uszkodzenia, jak również czynniki zewnętrzne. Pierwszą rzeczą, która chroni ekran naszego telefonu jest niewątpliwie folia ochronna. Jest ona cienka dzięki, czemu w żaden sposób nieodczuwalna. Koszt takiej folii jest bardzo tani, a chociaż w minimalnym stopniu chroni ekran naszego smartfona. Szczególnie przydatna jest wtedy, gdy trzymamy nasz telefon razem z np. kluczami. Folia, która będzie znajdować się na naszym ekranie zabezpieczy go przed rysami. Odpowiednia folia to taka, która jest idealnie dopasowana do danego modelu telefonu. Tylko wtedy spełnia ona swoją funkcję, jaką jest ochrona ekranu. Innym bardzo ważnym elementem, który w sposób szczególny zabezpieczy ekran naszego telefonu to szkło hartowane. Jest to znacznie lepsza ochrona. Szczególnie sprawdza się wtedy, gdy nasz telefon spadnie z wysokości. Odpowiednio dobrane szkło jest w ogóle nie wyczuwalne i jeszcze w lepszy sposób imituje  powłokę wyświetlacza. Jeśli na naszym szkle zobaczymy pęknięcia należy wymienić je na nowe, tylko wtedy spełnia on swoje funkcję. Tak samo jak w przypadku folii, szkło musi być idealnie dopasowane. W żadnym razie nie może nasze szkło hartowane wystawać poza brzegi telefonu. Przed założeniem zarówno folii, jak i szkła należy wyczyścić nasz telefon, aby nie znajdowały się na ekranie jakieś okruszki, które pod wpływem przyduszenia mogłyby uszkodzić nasz ekran. Na rynku to właśnie szkło hartowane ma najlepszą opinię jeśli chodzi o zabezpieczenie ekranu smartfona przed uszkodzeniami. Ekran naszego smartfona możemy również zabezpieczyć poprzez zakup odpowiedniego etui. Większość z nich stanowi zabezpieczenie obudowy naszego telefonu, gdy upadnie z niewielkiej wysokości. Obudowa zrobiona z tworzywa gumowego w znacznym stopniu minimalizuje skutki upadku. Na rynku możemy również zakupić obudowy, które otwiera się jak książkę. One również mają bardzo duży wpływ na ochronę naszego wyświetlacza. 

Podsumowanie – zabezpieczenie smartfona przed uszkodzeniem

Jeśli jesteśmy posiadaczami smartfona doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż urządzenie to nie należy do najtańszych, dlatego warto pomyśleć o tym, aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć go przed wszelkimi uszkodzeniami. Koszt zakupu takich akcesoriów jest na pewno znacznie tańszy, niż naprawa, czy też zakup nowego urządzenia. Już w sklepie w, którym kupujemy nasze urządzenie warto zapytać, czy mają w swojej ofercie dostępne tego typu rzeczy. Mamy wtedy pewność, iż fachowiec, który może nam na miejscu założyć folię, czy też szkło zrobi to w odpowiedni sposób. Dobierze nam idealny model, który będzie pasował do naszego urządzenia. Szkło hartowane możemy również zamówić poprzez sklepy internetowe. Warto wtedy za jedną opłatą zakupić kilka sztuk tego towaru. Szkło hartowane również jak każde inne narażone jest na uszkodzenia, dlatego należy pamiętać, że jeśli zobaczymy na nim pęknięcia, należy niezwłocznie wymienić je na  nowe. Tylko wtedy mamy pewność i gwarancję idealnej ochrony ekranu naszego smartfona.

Back To Top